poniedziałek, 19 września 2011

Punishment of Heretic - Recenzja


Tytuł: Punishment of Heretic
Wydawca: Hagalaz (gra fanowska)
Rodzaj: hentai, nukige
Platforma: PC
Rok wydania: 2011

"Punishment of Heretic"to bardzo krótka gra Visual Novel, której główną bohaterką jest Yuna, znana z gier Final Fantasy X i Final Fantasy X-2. Jeśli graliście, to wiecie, że Yuna walczyła z oszukańczym kościołem Yevona, który wykorzystywał potwora o imieniu Sin, żeby rządzić Spirą. Yuna i jej przyjaciele zabili Sina i ujawnili prawdę o kościele. Teraz przedstawiciele nowo budowanego kościoła Yevona łapią Yunę i starają sie ją przekonać, żeby do nich dołączyła. Wiadomo, Yuna raczej nie będzie chciała, więc uznają ją za heretyczkę i postanowią zrobić to "inaczej" ;)
Jak na fanowską grę, nie ma co oczekiwać za wiele. Tylko jedno pytanie i dwa zakończenia, a sama gra jest bardzo krótka, można ją skończyć w piętnaście minut. To czyste nukige, bez fabuły i postaci, bo jedyną postacią jest Yuna i molestujący ją mężczyźni, których nie bardzo widać na ekranie. Myślę, że można było rozbudować historię i zrobić ją bardziej ciekawą, bo w tej wersji nie ma tam nic poza hentajowymi scenkami, a według mnie to za mało. Nawet gra hentai powinna mieć coś więcej niż tylko seks. Ale może są tacy, którzy to lubią?
Bardzo podoba mi się grafika, zrobiona chyba z jakiegoś imagesetu czy doujinshi z Final Fantasy, komiksowa, ale bardzo dopracowana. Nie przypomina tej z gry, ale jest równie dobra. Nie ma tu spritów, wszystko jest w formie obrazków. Nie ma tez muzyki, są tylko dźwięki i odgłosy, według mnie dobrze dobrane. Jak na gry wykonywane w Ren'Py, "Punishment of Heretic" prezentuje się dobrze. Warto dodać, że gra ma dwie wersje językowe, polską i angielską. Czy jest japońska - nie wiem. Obie były do ściagnięcia z forum Hongfire, gdzie je umieścił twórca, ale obecnie forum tego nie ma w sieci. Linki do gry wrzuciłem pod recenzję.

To krótka i dość prymitywna gra, właściwie tylko dla hardkorowych fanów Final Fantasy i Yuny, ale myślę, że wielu takich się znajdzie. Visual Novel dostępne też po polsku to ciągle coś rzadkiego, więc... Ale jeżeli to was nie przekonuje, to sięgać po "Puhisment of Heretic" nie warto.

Ocena: 3/10

Wersja PL: Mediafire
Wersja ENG: Mediafire
VNDB: http://vndb.org/v6801

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz