niedziela, 18 września 2011

Anti Demon Ninja Asagi - recenzjaTytuł (oryginalny): Taimanin Asagi
Tytuł: Anti-Demon Ninja Asagi
Wydawca (oryginalny): Lilith Software
Rodzaj: hentai, nukige
Platforma: PC

Kiedyś duchy i upiory, mieszkające w rzekach i górach Japonii, pilnowały tego co swoje, nie wychodząc poza granice posiadanych ziem. To się jednak zaczęło zmieniać, kiedy ludzkość sama wkroczyła z cywilizacją na te obszary. Zdegradowane upiory przestały uciekać i weszły między nich. Stworzyły tajną organizację, która powstała z połączenia najgorszych z ludzi i demonów. Teraz jedni i drudzy postanowili przejąć władzę nad światem. Zaczęli od najbardziej zanieczyszczonego złem miasta - Tokio, w którym ciemność stopniowo zdobywa władzę. Rząd japoński musiał coś zrobić, bo inaczej cały kraj dostałby się pod władzę mafii ludzi, demonów i potworów, na czele której stoi tajemniczy Mr. Black.

Aby uratować ludzkość, powołano ASG, czyli tajną organizację, w której skład wchodzą najlepsi japońscy ninja, nie zwerbowani jeszcze na stronę zła. Działają poza prawem, a ich zadaniem jest bezlitosne mordowanie wszystkich demonów oraz tych, którzy z nimi współpracują. Najlepszą agentką ASG jest Asagi. Poznajemy ją kiedy wyrusza zabić Oboro, jedną z przywódczyń ludzi i demonów, a także swoją główną przeciwniczkę, noszącą pazury podobne do Volverine z X-Men. Po długim i trudnym pojedynku wykonuje swoje zdanie, pozbawiając Oboro głowy. Czekała długo na tę chwilę, bo wkrótce potem kończy karierę ninjy i wraca do domu, gdzie czekają na nią siostra Sakura i narzeczony Kyosuke. Wydaje się, że walka z demonami jest już tylko przeszłością, a miejsce Asagi w ASG przejmie niedługo jej siostra. Jednak pewnego dnia Kyosuke nie wraca wieczorem do domu, a główna bohaterka znajduje list, podpisany "Oboro". Wcześniej dowiaduje się, że w ciągu kilku miesięcy zamordowano kilku najlepszych członków ASG. Wszystko wskazuje na to, że przeszłość wraca do bohaterki, która jeszcze raz będzie musiała założyć strój Nina, a następnie zagłębić się w ponury świat mroku i ciemności. Nie wie, że tam już tylko na nią czekają.

"Anti Demon Ninja Asagi" to mroczna opowieść z gatunku Visual Novel. Jest to chyba najbardziej brutalna gra tego rodzaju, z jaką przyszło mi się spotkać. Świat, w którym rozgrywa się akcja, pełen jest mroku i zła, którym czoła stawić musi Asagi. Niestety, to że jest doskonale wyszkoloną wojowniczką nie zawsze jej pomaga. Przeciwnik wie, kto jest dla niej ważny i nie ma skrupułów, żeby to wykorzystać. Dla dobra najbliższych Asagi będzie musiała znieść najgorsze upokorzenia i cierpienia, mając nadzieję, że w końcu uda jej się znaleźć sposób na wydostanie się z tego piekła i zemszczenie za krzywdy swoje, oraz swoich bliskich. Jest to gra wyłącznie dla osób dorosłych, gdyż dawka seksu i przemocy jest tu wręcz ogromna. Świat demonów i bandytów nie może być przecież różowy i słodki, prawda? Rozgrywka trwa kilka godzin, z czego sceny hentai zajmują większą część czasu. Gra ma trzy zakończenia, jedno normalne i dwa złe.


Obsługa gry jest standardowa dla takich tytułów. Obserwujemy akcję a co jakiś czas zostaje zadane nam pytanie co do dalszych kroków i decyzji bohaterki. Wydarzenia poznaje się z punktu widzenia Asagi, która jest też narratorką gry. Tylko w niektórych momentach opis się zmienia. Pytań w grze jest niecałe dziesięć. Bardzo starannie wykonano grafikę i animacje, obrazków jest bardzo dużo, a sceny walk przedstawiono w pomysłowy sposób. Wykorzystano w nich dynamiczne ujęcia i efekty zbliżone do pojedynków na miecze. Klimat bardzo dobrze podkreśla muzyka, której mocne bity świetnie pasują do tego, co dzieje się na ekranie. Głosów niestety nie ma wiele, ale wszystkie podłożono świetnie. Co prawda niektóre bohaterki (taka np. Sakura) częściej jęczą niż coś mówią, ale chyba nikomu to nie przeszkadza.


"Anti Demon Ninja Asagi" wyszło tylko w języku japońskim, ale w 2009 roku pojawiło się bardzo dobre, fanowskie tłumaczenie na język angielski autorstwa grupy "Dark Translations". Jest to pozycja dla tych, którzy lubią bardziej mroczne, przypominające thriller i horror, produkcje typu Visual Novel, od typowych szkolnych romansów, jakich w tym gatunku jest bardzo dużo. Zdecydowanie dla starszych graczy, nie tylko ze względu na seks.

Arkon

Ocena: 7/10

VNDB: http://vndb.org/v731

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz