sobota, 24 września 2011

Moonlight Walks - Recenzja


Tytuł: Moonlight Walks
Wydawca: American Bishojo Games (fanowskie)
Rodzaj: Romans
Platforma: PC
Rok wydania: 2005

Kiedy podczas spaceru plażą letniego wieczora, główny bohater zobaczył idącą z naprzeciwka dziewczynę, postanowił, jak chłopak w jego wieku powinien, poznać ją. Nieznajoma okazała się trochę dziwna, bo zachowywała się, jakby nie słyszała o niczym, co w ostatnich latach działo się na świecie, ale jednak bohater bardzo ją polubił. Było w niej jednak coś dziwnego, co kazało mu się dokładniej zastanowić, kim jest tajemniczna nieznajoma, którą poznał na plaży.
"Moonlight Walks" jest krótkim Visual Novel stworzonym na silniku Ren'Py przez grupę American Bishojo Games. Oferuje cztery możliwe zakończenia i bardzo sympatyczną, czasem nawet wzruszającą opowieść miłosną, ale bez żadnej erotyki. To w końcu gra stworzona od początku do końca przez amerykanów. Brak erotyki w niczym jednak nie przeszkadza, a niektóre zakończenia naprawdę potrafią wzruszyć gracza. Występują tu tylko dwie postaci - gracz i wspomnianana dziewczyna. Jak na grę fanowską, jest tu nawet dużo pytań.

Grafika jest prosta, teł jest niewiele, a jedyne spirty, jakie występują, to te, które przedstawiają dziewczynę. Zrobione są jednak bardzo ładnie i wyglądają zupełnie jak wzięte z jakiegoś japońskiego Visual Novel. W trakcie gry jedynym dźwiękiem jaki występuje jest szum morza, a w zakończeniu pojawia się krótka melodyjka.
To gra emocjonalna, która najbardziej będzie podobać się graczom szukającycm w takich grach momentów romantycznych i wzruszających - jest tu ich kilka. Jak ktoś gra w visual novel dla hentajowego mięsa, to nie co po "Moonlight Walks" nawet sięgać, bo zanudzi się na śmierć. Jednak od czasu do czasu przyjemnie jest zagrać w takie trochę bajkowe coś. Dlatego uważam, że to dobry tytuł. Pobrać go można za darmo ze strony autorów.
Ocena: 6/10

Download:
Americana Bishojo Games
Ren'Ai
VNDB: http://vndb.org/v1452

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz