wtorek, 20 września 2011

Mail Order Bride - Recenzja


Tytuł: Mail Order Bride
Wydawca: gra fanowska
Rodzaj: romans
Platforma: PC
Rok Wydania: 2010

Po zakończeniu wojny secesyjnej, władze amerykańskie wysłały wielu żołnierzy na zachód, żeby kolonizowali dzikie tereny. Większość z nich była samotna, a w miejscach, gdzie ich wysyłano, nikt nie mieszkał, poza indianami. Żeby umożliwić im założenie rodzin, gazety umożliwiały takim ludziom listowy kontakt z samotnymi kobietami. Do takich kobiet należała młoda nauczycielka z Bostonu, Temperance Smith. Dzięki listom poznała samotnego żołnierza, Samuela Johnsona i po długiej korespondencji, postanowiła zamieszkać z nim w małej chatce na bezdrożach stanu Oregon. Kiedy jednak dotarła do celu, okazało się, że Samuela tam nie ma, a w domu mieszka zupełnie inny mężczyzna...
"Mail Order Bride" jest krótką, fanowsko zrobioną grą Visual Novel, w klimatach dzikiego zachodu, chociaż nie ma tu indian i kowbojów. To krótka opowiastka o dwójce ludzi, którzy spotykają się przypdkowo. Gra jest krótka, da się ją zakończyć w 15 minut. W grze występuje pięć pytań, a możliwe są trzy różne zakończenia, od happy endu do czegoś, co można nazwać złym zakończeniem. Część gry wykonana jest w stylu NVL, czyli napisy wyświetlane na całym ekranie. Tylko sceny dialogów są zrobione w typowym dla VN stylu.

Gra, zrobiona w Ren'Py, jest autorstwa osoby z zachodu, a grafika jest zupełnie niemangowa, chociaż nie znaczy, że zła. Jako tła wykorzystano obrobione zdjęcia, moim zdaniem wyglądające bardzo dobrze (widziałem Visual Novele z wklejanymi zdjęciami bez obróbki - wyglądało to dużo gorzej. W "Mail Order Bride" występują tylko dwie postaci, a ich projekty są trochę komiksowe. Nie są to sprite, ale wizerunki postaci umieszczane obok tekstu, w ramce z nim. Pamietając jednak, że jest to tytuł fanmade, nie mam tu nic do zarzucenia. Głosów oczywiście nie ma, a w tle słychać ten sam motyw muzyczny cały czas, chociaż muszę przyznać, że spodobał mi się.
"Mail Order Bride" to krótka i prosta, ale przyjemna gra z miłym zakończeniem, pod warunkiem że uda wam się zdobyć to najlepsze z nich. Jest romantyczna, chociaż nie ma w niej żadnej erotyki. Fankom i fanom krótkich romansów powinna się spodobać. Pobrać ją można legalnie za darmo ze strony autora, link znajduje się pod recenzją.

Ocena: 5/10
Download: Ren'Ai
VNDB: http://vndb.org/v5037

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz