poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Thief and Troll - demo po polsku!

Wczorajszy news był oczywiście żartem prima aprilisowym, ale dzisiejszy jest już zupełnie na serio. Przygotowałem dla was nowe tłumaczenie. Tym razem jest to polska łatka do świeżutkiego (wydanego tydzień temu) dema do gry "Thief and Troll". Nie jest to typowe visual novel, bo gra mocno opiera się na RPG - jest tu więc chodzenie po podziemiach i walki z potworami, a nawet używanie i zbieranie przedmiotów. Cały czas też dokonujemy jakichś wyborów. Demo obejmuje pierwsze pięćdziesiąt paragrafów i pozwala sterować tylko postacią wojowniczki Cape. Możecie je pobrać z oficjalnej strony gry (ostatnia po prawo klapka), albo z mojego chomika. Patcha również możecie znaleźć tam.. Żeby go zainstalować, wystarczy go rozpakować i  wrzucić do katalogu z grą.

Jest to gra oryginalnie japońska, więc żeby ją uruchomić na zachodnim Windowsie, najlepiej jest ściągnąć sobie maleńki programik Microsoft Applocale (do pobrania m.in. tutaj) i uruchomić grę z niego (włączyć, znaleźć plik exe, klikać ok i dać "finish").

"Thief and Troll" rozgrywa się w tej samej krainie fantasy co "Thief and Sword" i "Thief and Sword: Another Stories", ale opowiada zupełnie inną historię z nowymi postaciami. Główną bohaterką jest wojowniczka o imieniu Cape, która została porwana przez mieszkające pod ziemią istoty, porywające ludzkie kobiety. W grze pojawi się także sporo innych postaci. W pełnej wersji będzie można wybrać, czy chcemy sterować Cape czy postacią trolla. W demie mamy do dyspozycji tylko Cape.

Tłumaczenie nie obejmuje omake, dostępnego już po skończeniu dema (to po prostu dodatkowa scenka hentai). Część opcji w demie jest wyłączona. Czasami słowa mogą być przenoszone z linijki do linijki trochę dziwnie, co jest niestety winą silnika Kirikiri, nieprzystosowanego do zachodnich znaków i zdań. Nazwy przedmiotów (których w demie i tak się nie używa) zostały w oryginale. Kiedy wyjdzie pełna wersja, może też ją przetłumaczę.
Alternatywny download:
Sendspace - DEMO
Sendspace - PATCH

 Poniżej kilka screenów:
 

3 komentarze:

  1. Dzięki, chętnie rzucę na to okiem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieje, że zrobisz tłumaczenie pełnej wersji, jak już wyjdzie. Demo jest miodne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Takie gry lubię. Zrób tłumaczenie do całej, bo już jest.

    OdpowiedzUsuń