niedziela, 18 września 2011

Cosplay Alien - Recenzja

Tytuł (oryginalny): Cosutte Alien -Yuuwaku no Cosplay H-
Tytuł: Cosplay Alien
Wydawca (oryginalny): Score
Wydawca (Europa): Mangagamer
Rodzaj: Hentai, harem
Platforma: PC
Yuusaku jest zwykłym licealistą. Chodzi do szkoły, ma dziewczynę o imieniu Shiori i żyje mu się normalnie. Ze swoja lubą znają się od czasów dzieciństwa, a właściwie to nawet do końca nie wiadomo, czy są parą czy tylko przyjaciółmi. Yuusaku ma inne rzeczy na głowie, a Shiori jest zbyt nieśmiała, żeby ten temat poruszyć. Pewnie byłoby tak dalej, ale pewnego dnia nad szkołą przelatuje UFO. Z latającego spodka wyskakuje kosmitka z różowymi włosami. Nazywa się Larfa i nie wiadomo czemu wybrała Yuusaku na swojego męża. Razem z nią przybywa na Ziemię jej matka - Laylia i kilka przyjaciółek. Chociaż Yuusaku powinien być zadowolony, napastliwa Larfa bardziej go denerwuje niż podnieca. Dziewczyna wprowadza się do niego, traktując Yuusaku prawie jak oficjalnego narzeczonego. Kiedy zauważa, że on jednak ma do niej bardziej chłodny stosunek, postanawia go uwieźć. A jak to zrobić? Po odkryciu w domu chłopaka hentai, Larfa postanawia, że od tej pory będzie się ubierać tak jak ich bohaterki, żeby zdobyć serce Yuusaku.
Głównym tematem "Cosplay Alien" jest trójkąt romantyczny Yuusaku - Larfa - Shiori. Bohater jest oczywiście w pozytwnej sytuacji, gdyż dwie dziewczyny walczą o jego uczucia, a jeszcze więcej kobiet chce uprawiać z nim seks. Laylia, która została nową nauczycielką w szkole oraz przyjaciółka Larfy - Vanilla, podrywają bohatera, żeby nauczyć go w jaki sposób ma zadowolić Larfe. Mia, rywalka Larfy oraz piratka Aquilia mają swoje powody, żeby zaciągnąć bohatera do łóżka. Shirori, która wcześniej była bardzo nieśmiała, teraz postanawia, że nie może zgrywać cnotki, kiedy stado dziewczyn usiłuje jej odebrać chłopaka. Yuusaku powinien się cieszyć z tego wszystkiego. Jest tylko jeden kłopot - nie może wiecznie być władcą haremu i trzeba będzie się jednak na którąś zdecydować
"Cosplay Alien" jest tak bardzo typową grą Visual Novel, jak to tylko możliwe. Jest facet, jest kilka dziewczyn, które na niego lecą, a on może sobie z nich wybierać. Postawiono tutaj mocny nacisk na fetysze, bohaterki cały czas zmieniają stroje. Pewnie każdy znajdzie kilka swoich ulubionych. Tak samo jest pełen wybór charakterów bohaterek. Właściwie jest tutaj wszystko, co powinno być w normalnej grze haremowej. Szkoda tylko, że wszystko jest zrobione nieciekawie. Dziewczyny są nudne (Shiori), schematyczne (Laylia) i denerwujące (Larfa). Fabuły jest bardzo mało, gra trwa od stosunku do stosunku i w pewnym momencie to już się robi nawet nudne. Szkoda, że nie wprowadzono tutaj więcej humoru. Gdy zaczynałem grę, myślałem, że "Cosplay Alien" będzie komedią romantyczną eroge. Ale humoru jest mało, a ten co jest, zupełnie mnie nie śmieszył. Romantyzmu w tej grze też nie uświadczymy, gdyż wszystko sprowadza się do tego, że bohaterka rozkłada nogi przed bohaterem. Taaak, seksu jest dużo.
Chociaż w grze jest sporo postaci, tylko dwie - Larfa i Shiori mają swoje zakończenia. Każda z nich ma dwa, co stanowi ułamek możliwości, jak na taką grę. Tym bardziej, że "Cosplay Alien" jest pozycja dosyć długą i występuje tutaj sporo momentów decyzyjnych. Niestety, ta długość oznacza raczej nudę. Na prawie 40 pytań, połowa dotyczy tylko scenek łóżkowych i nie ma wpływu na przebieg akcji. Przez cała grę zupełnie nie mogłem się przekonać do historii ani do bohaterów. Było mi całkowicie obojętne co się z nimi stanie, kto z kim na końcu będzie, a żadna z bohaterek nie zdobyła mojej sympatii. Grafika jest raczej niespecjalna. Większość bohaterek ma bardzo duże biusty, a wyjątek stanowi Larfa, która ma z kolei za mały i generalnie wygląda jakoś dziwnie. Do tego Shiori przez większość gry ma minę jakby zaraz miała się rozbeczeć. Bardzo dopracowane są jedynie stroje bohaterek, które często się zmieniają. To pewnie największy plus tej gry. Głosy na szczęście są dobrze podłożone, ale muzyka nie jest moim zdaniem udana i szybko ją wyłączyłem.

Moim zdaniem "Cosplay Alien" to gra ze zmarnowanym potencjałem. Gdyby stworzono ciekawsze bohaterki, dano więcej humoru i trochę bardziej zakręconą historię, mogłaby być bardzo dobra. W takiej postaci, w jakiej jest, to chyba gra tylko dla tych, którzy bardzo lubią przebieranki i nie mają już innych Visual Novel po angielsku do grania.Ocena: 4/10
VNDB: http://vndb.org/v3269

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz