sobota, 15 czerwca 2013

MangaGamer i gry otome?


Mój wywiad z MangaGamer doczekał się kolejnego efektu. Do tej pory firma ta konsekwentnie wydawała tytuły kierowane zdecydowanie do męskiego odbiorcy. Nie znaczy to, że dziewczyny w eroge nie grają, ale jednak umówmy się, są to gry robione dla facetów. Gier otome i yaoi, kierowanych do dziewczyn, po angielsku wychodzi niewiele, a najczęściej są to fanowskie przekłady albo gry doujinowe. Kiedyś w tym kierunku podchody czynił JAST, ale skończyło się chyba na dwóch czy trzech tytułach.
Gdy spytałem w wywiadzie z Koryuu o gry dla dziewczyn, ten udzielił dość długiej odpowiedzi, którą można by podsumować jako "I chcemy i się boimy". Tymczasem na swoim forum MangaGamer zamieścił dwa dni po wywiadzie temat, w którym pyta fanki o propozycje gier otome do wydania po angielsku. Znajdziecie go tutaj. Czyżby jednak wydawnictwo postanowiło zaryzykować?

2 komentarze:

  1. Przejadą się na tym według mnie. Jast rzeczywiście wydał jakieś tam gry yaoi i szybko przestał, co znaczy, że nie sprzedawały się chyba dobrze.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Yaoi pewnie tak, ale może jakieś lżejsze otome by się sprzedało? Jakby to miało być coś w rodzaju "Second Reproduction" to by nawet miało szansę do mężczyzn trafić.

      Usuń