środa, 5 czerwca 2013

Far Beyond The Doki Doki in Warsaw - polska visual novel


Rzadko kiedy mam okazję informować o polskich produkcjach visual  novel, dlatego z jeszcze większą przyjemnością to robię. "Far Beyond The Doki Doki in Warsaw" jest stworzoną przez grupę fanów opowieścią, której akacja toczy się w Warszawie Główny bohater, Canis Major, jest członkiem ruchu oporu walczącego z rządem (Tuska czy Kaczyńskiego? Tego nie wiem...). Rzecz ma, jak informują twórcy, charakter dowcipno-satyryczny i jest powiązana z tworzonym równolegle przez nich komiksem.Imponująco natomiast wygląda informacja o możliwościach gry. Zawiera ona 27 postaci, 29 zakończeń, 8 kombinacji hetero i aż 16 kombinacji yaoi. To drugie może sprawiać, że nie każdy będzie nią zainteresowany. Kolejną wiadomością, któa być może niektórych zniechęci jest to, że "Far Beyond Doki Doki in Warsaw" jest dostępne tylko w języku angielskim.

Postaram się jednak, mimo tego, w najbliższych dniach przyjrzeć tej produkcji i opowiedzieć wam o niej coś więcej. Póki co, możecie przekonać się sami, z czym to się je, bo grę można pobrać stąd. Jak na produkcję fanowską jest ona całkiem duża, bo w wersji na Windows ma aż 170 MB (ale z pełną grafiką i muzyką, co trzeba docenić).

5 komentarzy:

 1. Grałem... nic specjalnego...

  OdpowiedzUsuń
 2. Polska gra i w dodatku yaoi... brzmi ciekawie, muszę obczaić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma się na co napalać. Każde z zakończeń po prostu zawiera obrazek (bez treści "18+") i parę linijek tekstu, chyba, że coś pominąłem (ale nie sądzę).
   Odkrycie jednego zakończenia to około 2 minuty czytania (a może nawet i mniej)...

   Usuń
 3. Jako autor komiksów fanowskich pochwalam to.
  Jako facet odwracam się plecami,

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że pojawiła się informacja o tej grze, miło że reklamujecie grę zrobioną przez Polki,nawet jeśli robione w języku angielskim.
  Jednakże w tekście jest parę nieścisłości. Gra została zrobiona przez dwie osoby jako prezent urodzinowy dla artystki Razuri.Jest to parodia postaci należących do Razuri,nie do twórców gry. Gra oferuje "randki" męsko- męskie ale nie można tego reklamować jako yaoi, ponieważ nie romansują ze sobą. Postacie są hetero, nie wiedzą z kim mają mieć randkę.Gdy odkryją(lub nie), że jest to inny facet, to dobrze się bawią (bądź nie) bez romansowania. Dopiero po odkryciu wszystkich humorystycznych randek, w grze pojawia się opcja spotkania z prawdziwą miłością i wybranką głównego bohatera. Jest to gra nastawiona na humor, a pisanie że jest tam yaoi (albo shonen-ai) wprowadza to w duży błąd i może niepotrzebnie zniechęcić lub zawieść.

  OdpowiedzUsuń