piątek, 6 stycznia 2012

MangaGamer - Plany na 2012

Na swoim oficjalnym blogu MangaGamer opublikował listę gier, które planuje wydać w tym roku. Oto ona:

1) Deardrops
O tym wiadomo było już od dawna - zrobiona przez ludzi od Kirakira kolejna gra o muzykach rockowych, tym razem w roli głównej z chłopakiem, który do niedawna grał jeszcze klasykę, a teraz trafia między punkowców. Trwają betatesty angielskiego wydania, a gra ma mieć swoją premierę w marcu albo pod koniec lutego.

2) Dengeki Stryker
To coś zupełnie innego tematycznie od gier, które do tej pory wydawał MangaGamer, bo gra opowiada o chłopaku, który zostaje superbohaterem ze swojej ulubionej mangi. Japońskim wydawcą gry jest Overdrive. Gra zostanie wydana zapewne w wakacje, a wcześniej powinno pojawić się jeszcze demo.
3) Ef - a fairy tale of two
Na temat tej gry rozmowy są już prawie zakończone, ale póki się ostatecznie nie skończą, MangaGamer nie chce na razie ujawniać więcej.
4) Harukoi Otome
Premiera tej gry od BaseSon ma się trochę przesunąć z powodu zmiany na stanowisku tłumacza. W chwili obecnej MangaGamer planuje wydać ten tytuł w drugiej połowie 2012 roku.

4 komentarze:

 1. Na Dengeki Stryker nie mogę się już doczekać. Opening wymiata a i sama tematyka interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja najbardziej sobie ostrzę zęby na Ef. Szkoda, że po Koihime Musou nie wydają podobnych gier, bo według mnie to była najlepsza gra, jaką MangaGamer wydał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie najlepszą vn od MG jest Kara no Shoujo. Atmosfera i fabuła w tej grze po prostu zasysają. Co do Koihime, to podobnych w tym sensie, że z gameplay'em, czy że stadko laseczek, które historycznie były stadem chińskich wodzów i wojowników?

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, z gameplayem. Ale fabuła była też ciekawa, w sensie, zamiast typowo szkolnych romansów była wojna i polityka. Widziałem kiedyś anime i byłem zaskoczony, jak poważnie potraktowano to w grze. Muszę kiedyś reckę napisać, bo KH jest ciągle jednym z moich ulubionych VN. Szkoda, że dwie kolejne części nie wyszły po angielsku (choć podobno trzecia to typowy harem, więc...).

  OdpowiedzUsuń