niedziela, 22 stycznia 2012

JAST USA wyda Steins;Gate?


Od pewnego czasu trwały prace nad fanowskim tłumaczeniem popularnej gry "Steins;Gate". Jednak kilka dni temu na stronie grupy tłumaczeniowej pojawiła się enigmatyczna informacja dotycząca tego, że otrzymali propozycję współpracy z angielskim wydawcą. Jako że "Steins;Gate" stworzyło Nitroplus, a gry tej firmy po angielsku wydaje głównie JAST USA, to fani szybko dopowiedzieli sobie resztę. Tym bardziej, że JAST już wcześniej współpracował z fanowskimi grupami tłumaczeniowymi.
Zapytany przez serwis Siliconera przedstawiciel JAST odpowiedział, że tak, chcieliby wydać "Steins;Gate", ale są pewne problemy. Gra powstała przy współpracy Nitroplus i 5pb, więc potrzebna jest zgoda obydwu firm. Poza tym, Nitroplus ostatnio sprzedało trochę licencji i chciałoby zobaczyć, co z tego będzie. Pozostaje więc czekać na to, jak potoczą się losy tego przekładu. W tym roku Steins;Gate ma zostać wydana na PlayStation 3.

1 komentarz:

  1. Osobiście ściągnąłem tłumaczenie S;G pod koniec wakacji, i nie licząc nie przetłumaczonych hintów(ktore tylko i wyłącznie tłumaczyły zwroty, nie dodawały nic ciekawego) nie trafiłem na ani jedną nie/brzydko przetłumaczoną lnijke. Więc polecam ściagać tą wersje póki można.
    A JAST sobie jeszcze nabrudz jeśli dalej będzie przejmował praktycznie gotowe projekty.

    OdpowiedzUsuń