poniedziałek, 17 października 2011

Sailor Moon Dating Simulator: Moon Maid - Recenzja


Tytuł: Sailor Moon Dating Simulator: Moon Maid
Wydawca: Maraviolantes (fanowskie)
Rodzaj: Dating sim
Platforma: PC
Rok wydania: 2009

"Sailor Moon Dating Simulator: Moon Maid" jest drugą częścią serii dating simów z bohaterkami anime "Sailor Moon". W tej grze główną bohaterką jest Usagi Tsukino, tytułowa Czarodziejka z Księżyca, z którą spotykamy się ubraną w strój pokojówki. Wersja stroju, jak podaje autor, pochodzi ze 193 odcinka anime.
Gra jest zrobiona na tej samej zasadzie, co poprzednia. Spotykamy się przez dwadzieścia dni z Usagi, za każdym razem ona zadaje pytania, a od odpowiedzi zależy, czy bardziej polubi gracza, czy może przeciwnie. Większość pytań jest zrobiona na zasadzie pytanie-dopowiedź, ale są też takie bardziej złożone, dwustopniowe. Poza tym, można bohaterce kupować prezenty. Nowością jest dostępność minigierek. Ciekawszą nowością jest szansa na dostanie pocałunku od Usagi po ukończonej pełnym powodzeniem randce.

W porównaniu z pierwszą częścią, "Sailor Moon Dating Simulator: Moon Maid" została rozbudowana. Są aż cztery różne zakończenia, pytania są bardziej skomplikowane, ale, jak mi się wydaje, już mniej wymagają znajomości anime, ale samodzielnego myślenia i pamięci o tym, co wcześniej mówiła dziewczyna. Znajomość anime też się bardzo przyda, bo na pewno dzięki niemu będzie dużo łatwiej zakończyć grę z powodzeniem. Więcej jest też dostępnych przedmiotów w sklepach.
Grafika jest tak samo dopracowana, jak w poprzedniej części. Spirty są tak samo staranne, z wieloma wersjami i twarzami, chociaż dotyczą tylko jednej postaci. Puzzle, którą są mini gierką, są fajne i stanowią przyjemny dodatek - mają osiem wariantów. Muzyka jest tak samo midi jak w poprzedniczce. Niestety, dalej nie ma obsługi myszką, tylko klawiaturą.

Jeżeli komuś się podobała pierwsza część, to ta też na pewno nikogo nie rozczaruje. Każda z tych gier jest niezależna, więc można grać w dowolnej kolejności. "Sailor Moon Dating Simulator: Moon Maid" ma poza podstawową, angielską, cztery wersje językowe, w tym polską, co na pewno zainteresuje tych, którzy lubią grać w visual novel w naszym języku.

Ocena: 7/10
Download: strona autora.
VNDB: http://vndb.org/v885

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz