czwartek, 6 października 2011

Rei Ayanami: Angel of Sex - Recenzja

Tytuł: Rei Ayanami - Angel of Sex
Wydawca: Frey (fanowskie)
Rodzaj: eroge
Platforma: PC
Rok wydania: 2010

O "Neon Genesis Evangelion" słyszał pewnie każdy, kto interesuje się mangą i anime, widzieli to pewnie wszyscy fani mechów i kawaii dziewczyn, a także anime ambitnych. Recenzowana dzisiaj gra związana jest z tym anime. Jej główną, tytułową bohaterką jest niebiesłowłosa Rei Ayanami, dokładniej jeden z jej wielu klonów. To jej krokami kierował będzie gracz.
W odróżnieniu od "Girlfriend of Steel", która była dating simem z udziałem postaci z "Neon Genesis Evangelion", w "Rei Ayanami: Angel of Sex"kierujemy Rei i nie wybieramy innych postaci. Celem gry jest uzyskanie jednego z zakończeń (łącznie jest ich pięć), od niewesołych po pozytywne. Na Rei czeka bardzo dużo niebezpieczeństw, nie tylko związanych z pilotowaniem Evangeliona. Na dziewczynę pożądliwie patrzą prawie wszyscy faceci w okolicy, więc gracz będzie musiał starać się, żeby jego bohaterka nie stała się czyjąś niewolnicą. Pamiętacie pewnie, że Rei bojowa ani gadatliwa nie była, więc dla innych wydaje się bardzo łatwą ofiarą.

To kolejna recenzowana tutaj gra fanowska, tym razem zrobiona na silniku Blade Engine, mniej popularnym niż Ren'Py. Pod względem jakości oceniłbym ją wysoko - fabuła nie jest specjalnie rozbudowana, ale jednak jest, a zakończenia nie zawsze są oczywiste. Dotarcie do najlepszego też nie będzie takie proste. Bardzo dużo jest scenek seksu i właściwie nie da się ich ominąć wszystkich, chociaż, podpowiem wam, że całkowite unikanie seksu to też nie jest dobry sposób do zdobycia najlepszego zakończenia.
Chociaż w grze zupełnie nie wykorzystano spritów, to grafika jest jej bardzo mocną stroną. Nie tylko super zrobione scenki, ale animacje, znane z anime, wykorzystane tak, jakby je stworzono specjalnie dla tej gry. Fani "Evangeliona" na pewno nie będą zawiedzeni, widząc znajome z anime sekwencje. Czasem tylko włożono grafiki w zupełnie innej konwencji i gryzą się one z resztą. Ale poza tym jest doskonale. W grze nie ma niestety muzyki, są tylko odgłosy, różnie dobrane, czasem przyzwoicie (zamykanie, kroki), czasem niezbyt (jęki).

Dla fanów "Neon Genesis Evangelion" "Rei Ayanami: Angel of Sex" jest grą prawie obowiązkową, a jeżeli są jeszcze otaku Rei, to już musowo muszą w to zagrać. Gra nie jest długa, ale całkiem rozbudowana i ciekawa, więc pewnie wielu się spodoba. Jak na produkcję fanowską, według mnie wyszło naprawdę dobrze.

Ocena: 7/10
Download: Hongfire (dostęp wymaga rejestracji) Megaupload
VNDB: http://vndb.org/v5857

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz