środa, 2 listopada 2011

Witch Spell - Recenzja


Tytuł: Witch Spell
Wydawca: Studio Prinkles (fanowska)
Rodzaj: romans, otome
Platforma: PC
Rok Wydania: 2011

Główną bohaterką "Witch Spell" jest uczennica liceum, Akari, która właśnie zakochała się w starszym o rok uczniu z trzeciej klasy - Jinie. Chociaż wcześnie nigdy nawet ze sobą nie rozmawiali, to Akari wie, że to jest ta jedyna, prawdziwa miłość i postanawia zrobić wszystko, żeby tylko Jin odwzajemnił jej uczucia. W tych działaniach wspiera ją swoimi zwariowanymi pomysłami jej przyjaciel - Hisato.
Gra zrobiła na mnie wielkie wrażenie swoim poziomem technicznym. "Witch Spell" jest fanowską grą zrobioną w Ren'Py, ale tak, że jakością bije wiele oficjalnych tytułów. Przede wszystkim jest tak z jej techniczną stroną - bardzo dobra, prawie jak profesjonalna grafika, z wieloma scenkami (ale nie +18), różnymi przedstawieniami twarzy postaci, tłami, a nawet scenkami super deformed. W grze fanowskiej nie widziałem jeszcze aż tak dobrze zrobionej grafiki. Autor nawet wrzucił tutaj scenkę nieźle udającą animację. Dopracowano nawet detale, jak ikonka ze skaczącą dynią helloweenową.

Tak samo dobrze jest z muzyką - świetnie dopasowana do scenek, z wieloma motywami, zmieniającymi się w zależności od rozwoju fabuły. Jeżeli coś może się mniej podobać, to kolor, w jakim wykonano tła dla pytań - sprawia, że nie są one zawsze czytelne i widoczne. W niektórych scenkach jest też za dużo błyskotek i światełek, ale to raczej taka konwencja gry dla dziewczyn.
Największa wada "Witch Spell" to jej krótkość. Gra jest świetna, zakręcona, pełna dowcipów i humoru, ale niestety bardzo szybko się kończy. Ma dwie ścieżki z osobnymi zakończeniami, sześć pytań, wszystko jest świetnie dopracowane, ale wydaje mi się, że mogłoby być trochę dłuższe. No ale i tak "Witch Spell" jest jedną z najlepszych fanowskich Visual Novel, jakie widziałem w tym roku. Polecam szczególnie dziewczynom.

Ocena: 7/10
Download: forum Lemma Soft.
VNDB: http://vndb.org/v8284

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz