czwartek, 23 maja 2013

If My Heart Had Wings - kolejna nowość MangaGamer


Informowałem dopiero o nowym nukige od MangaGamera, a tu firma ta zapowiedziała grę będącą jej całkowitym przeciwstawieniem. "If My Heart Had Wings" to z kolei romans bez ograniczeń wiekowych - czyli bez jakichkolwiek niegrzecznych scen. Ci z was, którzy wolą więc typowe, słodkie opowieści miłosne, w których nie dzieje się nic bardziej zdrożnego niż pocałunek, pewnie będą zadowoleni.
Głównymi bohaterami gry są Aoi Minase, pozbawiony złudzeń nastolatek oraz przykuta do wózka inwalidzkiego Kotori Hanabe, która uwielbia patrzeć w niebo. Swoim optymizmem zaraża ona dość cynicznie nastawionego do życia chłopaka, przez co powoli zmienia jego spojrzenie na świat.


Twórcami gry "If My Hearts Had Wings" jest nowa firma na rynku - MoeNovel. Ciekawostką może być informacja, że gra zdobyła trzecie miejsce w konkursie  Bishoujo Game Awardsw 2012. Dla wielu może to być pozytywna rekomendacja. Dlatego, jeśli lubicie długie i rozbudowane fabularnie gry, w których bardziej niż o macki chodzi o wzruszanie i emocje, to wydaje mi się, że to może być dla was ciekawa propozycja. MangaGamer zapowiedział, że gra ukaże się w lipcu tego roku. Poniżej kilka screenów z oryginalnego wydania:1 komentarz:

 1. Ten post według mnie pozostawia parę niedomówień.
  Twórcą gry nie jest MoeNovel, tylko firma Pulltop (wydali m.in. "Princess Waltz"), która istnieje na rynku od paru ładnych lat.
  MoeNovel tylko wydaje tą grę na zachodni rynek.
  MangaGamer z kolei ten tytuł ma sprzedawać w swoim sklepie, a z postu wynika, jakoby oni mieli tą grę właśnie tłumaczyć i wydawać na anglojęzyczny rynek.

  Co do ograniczeń wiekowych - niestety, istnieje jeszcze jedna, troszkę poważniejsza kwestia, która wywołała dyskusję w sprawie tej gry.
  Oprócz usunięcia z tej gry wszystkich scen 18+ MoeNovel zamierza także "ocenzurować" sceny pocałunków. Chcą je zmienić, aby na CG nie było widać złączonych ust ani języków. Niektórzy są trochę oburzeni tym, że aż tak bardzo MN zamierza ingerować w tą VN.

  Grałem także w demo tej gry, który można znaleźć na stronie MoeNovel: http://moenovel.com/imh/
  Całkiem ciekawy VN, moim zdaniem.

  -----
  Przy okazji, czytam tego bloga od pewnego czasu. Bardzo mi się podoba, tak trzymać :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń