wtorek, 13 grudnia 2011

The Song of Stars - recenzja

 Tytuł: The Song of Stars
Wydawca: (fanowskie) Unknow5
Rodzaj: kinetic novel, horror
Platforma: PC
Rok wydania: 2011 

Bradley Reyes i Howard Philips w dzieciństwie marzyli, żeby zostać naukowcami i zajmować się astronomią. Udało się to pierwszemu, drugiemu jednak nie. Na dodatek Philips po latach zaczął zdradzać objawy choroby psychicznej, która czasem nasilała się, a czasem słabła. Pewnego dnia Reyes dostaje list od opiekującego się Philipsem lekarza, w którym ten pisze o dziwnych zachowaniach swojego pacjenta i prosi Reyesa o wizytę.
 
The Song of Stars" to gra z gatunku kinetic novel inspirowana twórczością znanego pisarza grozy Howarda Phlipsa Lovecrafta. Występuje tu podobny klimat i nastrój jak w opowiadaniach tego autora. Przyczyną zła jest tu coś dalekiego, starożytnego i nieznanego, pojawiają się motywy kosmiczne i mitologiczne. Autorowi bardzo dobrze udało sie trafić w klimaty Lovecrafta. Jeśli ktoś lubi jego twórczość, to gra powinna mu się spodobać.

Na dodatek, chociaż jest to tylko kinetic novel, to widać bardzo wyraźnie, że została dopracowana, tak żeby była atrakcyjna dla czytającego. Grafika jest zróżnicowana, od trochę mangowej przez czarno białe rysunki na realistycznym 3D kończąc. Wszystko to jakoś nawet do siebie pasuje. Słabszą stroną są te mangowe rysunki, z projektami postaci na czele, ale jest ich mało na tle całej reszty.
Co rzadkie w grach fanowskich, autor zastosował w "The Song of Stars" elementy animacji, dość prostych ale jednak robiących wrażenie i pasujących do nastroju. Sprawiają one, że gra jest ciekawsza w odbiorze. Nawet dźwięki, na początku dość nurzące, z czasem robią się ciekawsze i fajnie tworzą niepokojący nastrój całej historii. Wykonanie techniczne oceniam wysoko, chociaż może nie wszystkim przypaść do gustu.

Nie jestem fanem Kinetic Novel, ale muszę ocenić tą grą jako jedną z ciekawszych KN z jakimi się spotkałem. Jest krótka, więc nie powinna nikogo zdążyć znudzić, a ciekawe rozwiązania graficzne i fajny klimat to jej duże zalety.
Download: Strona autora
Ocena: 7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz