poniedziałek, 5 grudnia 2011

Fate/Apocrypha - jednak jako light novel?


Yūichirō Higashide w udzielonym wczoraj wywiadzie ujawnił, że pisze na zamówienie Type Moon light novel pod tytułem "Fate/Apocrypha". W ten sposób dowiedzieliśmy się ostatecznie, czym będzie ten projekt. Pierwotnie Type Moon zapowiadało, że "Fate/Apocrypha" będzie grą MMO, w której możliwa będzie sieciowa walka o Graala. Wygląda jednak na to, że zrezygnowano ostatecznie z tego pomysłu. Więcej szczegółów na temat "Fate/Apocrypha" ma być ujawnionych w grudniowym numerze magazynu "Ace", który pojawi się 15 grudnia.

3 komentarze:

  1. A już myślałam, że może jednak jakaś gierka w stylu F/E na psp/psv a tu tylko light novel.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czegoż to oni nie zapowiadali ;) Osobiście wydaje mi się, że była to lepsza decyzja dla serii, niż kolejny tytuł MMO na rynku japońskich gier. Fan przyzwyczajony do wysokiej jakości poprzednich tworów mógłby zawieść się na takiej grze, a wykonanie mmorpg to nie to samo co visual novel i pochłania ogromne sumy pieniędzy. Type Moon najwyraźniej po prostu przejrzał na oczy i pogodził się z faktem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mi sie tam marzy MOBA albo gra akcji z swiata Nasuverse. Mobe latwo sobie wymyslec. Ale jak by zrobic taka prawdziwa wojne o grala. Z losowymi servantami,chodzeniem po miescie,sojuszami,polapkami,relacjami miedzy mastrami a servantami,i walkami jako sceny akcji..

    OdpowiedzUsuń