poniedziałek, 5 listopada 2012

Host Holic - gra otome od MangaGamera

 MangaGamer stawiał do tej pory na gry bishojo. Niespodzianką jest więc, że wprowadził do swojej oferty "Host Holic", grę o bishonenach, adresowaną do dziewczyn. W tej grze wcielamy się w rolę nauczycielki, która przyjechała do Japonii uczyć angielskiego. Ma ona cały rok na rozwijanie swojego życia uczuciowego, w którym oczywiście gracz musi jej pomóc.


Wygląda na to, że MangaGamer powoli wkracza na rynek gier Indie, promując w ten sposób produkty spoza Japonii. "Host Holic" nie jest typowym visual novel, bo zawiera także elementy typowe dla gier symulacyjnych. Do wyboru jest czterech facetów, a poza tym bohaterka musi też wykonywać obowiązki nauczycielskie. Co niezbyt częste w grach otome, "Host Holic" to eroge. "Host Holic" kupić można za ok. 16 euro w sklepie MangaGamera. Poniżej kilka screenów z gry:2 komentarze:

  1. Zapomniałeś wspomnieć, że Host Holic to tytuł bardzo kiepskiej jakości z fatalnym wręcz scenariuszem i opartą na stokach grafiką. MangaGamer nigdy nie słynął z dobrych decyzji biznesowych, ale jeśli w ten sposób zamierzają promować zachodnią scenę niezależnych twórców visual novel, tym razem przeszli samych siebie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie grałem w to (rzadko ruszam otome), więc nie miałem podstaw, aby oceniać ten tytuł.

      Usuń