niedziela, 24 marca 2013

Uniwersum Koihime Musou - przewodnik

Dziś postanowiłem opisać serię gier "Koihime Musou", strategicznych visual novel, których akcja rozgrywa się w dawnych Chinach.
2007 - Koihime Musou ~A Heart-Throbbing, Maidenly Romance of the Three Kingdoms~
Kazuto, interesujący się historią japoński nastolatek, przypadkowo nakrywa złodzieja, który próbował się włamać do lokalnego muzeum. Dochodzi do szarpaniny, po której bohater nagle odkrywa, że nie jest już tak, gdzie był wcześniej. W skutek zderzenia z pewnym artefaktem przenosi się do pradawnych Chin, rozdzieranych wojną między trzema królestwami. Bohater staje na czele jednej z grup. Spotyka też wielu legendarnych wojowników - dziwnym przypadkiem wszyscy oni okazują się być pięknymi kobietami.
W "Koihime Musou", poza typową dla visual novel rozgrywką pojawiał sie także element strategiczny, w postaci rozgrywania bitew. Zamiast typowej mechaniki pytań i odpowiedzi natomiast ważniejsze było odbywanie spotkań z bohaterkami. Grę po angielsku wydał MangaGamer. Na podstawie gry powstało też anime.

2008 - Shin Koihime † Musou ~Otome Ryouran ☆ Sangokushi Engi~
Druga część kontynuowała opowieść, która rozpoczęła się w części pierwszej. Teraz centralną postacią stawała się Ryubi, dzierżąca magiczny miecz, który pozwoliłby zakończyć wojnę. Zmieniono trochę mechanikę bitew, ale co najważniejsze, zwiększono ilość postaci kobiecych - pojawia się ich tu ponad 50. Tak jak poprzednia część, ta gra też doczekała się anime.2010 -  Ki ni natte ita on'nanoko ga
Doujinowa produkcja, w której Kan'u zostaje schwytana przez bandytów, których zwykle tak łatwo pokonywała. Teraz postanawiają oni skorzystać z okazji i się zemścić.

2010 - Shin Koihime † Musou ~Moeshouden~
Wojna w Trzech Królestwach dobiegła końca, ale problemy uczuciowe Kazuto wcale się nie skończyły. Wręcz przeciwnie, teraz ich jeszcze przybyło, gdyż o jego uczucia rywalizują wszystkie bohaterki serii, łącznie ponad 50 kobiet. W tej części serii nie ma już bitew, za to mamy czystą randkówkę, w której to bohater sam decyduje, z kim się chce związać.

2010 - Tōbatsu, shippai
W tej grze doujinowej, Kan'u, Ryubi, Bachou i Choun wyruszają, by pokonać wodza, który próbuje zbudować własne królestwo. Wojowniczki zostają jednak schwytane i stopniowo zamieniane są w niewolnice tego, który je pokonał.

2010 - Web Koihime Musou
Produkcja oficjalna, tym razem to przeglądarkowa gra strategiczna typu MMO, jedna z wielu tego rodzaju produkcji, tylko że wzbogacona o grafiki z bohaterkami serii "Koihime Musou". Na dodatek wyszła oficjalnie w języku angielskim.
2011 - Shin Koihime Musou: Arcade Edition
Znowu coś zupełnie innego, czyli tym razem bijatyka 2D/3D z udziałem wszystkich ważniejszych bohaterek tej serii, która wyszła na konsolę PSP.2012 - Shin Kayuu † Musou
To fanowska gra, stworzona przez grupę Yagamiya, w której gracz dostaje w niewolę Kayuu, jedną z drugoplanowych bohaterek serii. W oryginalnej grze była ona generałem w armii Dong i zginęła, zabita przez Kan'u.

3 komentarze:

 1. Przetłumaczona na język angielski jest tylko 1 część?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza oraz Web Edition.

   Usuń
  2. skoro już mówimy o grach to nowy dojin z Raidy jest już gotowy, tylko czeka by go pobierać.

   Usuń