niedziela, 20 maja 2012

Zapowiedzi Type-Moon

 W wywiadzie, którego udzielił ostatnio Nasu, padło kilka ciekawych deklaracji dotyczących kolejnych produkcji Type-Moon. Wiadmo już, że "Mahoyo - Witch on the holy night" jest pierwszą częścią trylogii, którą zamierza stworzyć ta firma. O czym dokładnie będą dwie kolejne części, tego niestety nie wiadomo, ale podobno to dopiero druga część ma na dobre rozpocząć fabułę.
Kolejna jest jeszcze ciekawsza - Nasu zapowiedział, że jego firma chce zrobić remake swojej pierwszej visual novel - "Tsukihime". Dla wszytskich fanów Arcueid, Ceil, Akihy i reszty to na pewno doskonała wiadomość, bo "Tsukihime", chociaż fabularnie genialne, jest już dzisiaj grą mocno przestarzałą graficznie.
Wreszcie, teraz dopiero mają ruszyć prace nad wiecznie przekładną Fate/CCC, kolejną grą RPG z Nasuverse.

2 komentarze:

  1. Remake Tsukihime to planowany jest od lat a patrząc na tempo w jakim Nasu i spółka pracują to doczekają się go nasze wnuki ;) o ile się doczekają. Fajnie by było gdyby Aksys wydało Fate/CCC po angielsku, zakładając że poprawią system walk, bo ten w F/Extra jest imo beznadziejny. Plus ściganie się po dungeonie z Ronaldem McDonaldem jest mało fajne.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja dopiero planuję zagrać w Fate/Extra, więc nie wiem, jak to wyszło. Ale na nowe Tsukihime bardzo bym się ucieszył, bo po obejrzeniu Carnival Phantasm moja sympatia do Arcueid odżyła na nowo.

      Usuń